Εγγραφές μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι από την Παρασκευή 15 έως και την Παρασκευή 29 Μαΐου και ώρες 9.00-12.00 π.μ πραγματοποιούνται οι εγγραφές των μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη για το σχ. έτος 2020-2021.

Καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες που τα παιδιά τους γεννήθηκαν το 2014 και ανήκουν στα όρια του σχολείου μας, να κάνουν αίτηση εγγραφής.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ στην Α΄ τάξη

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας, το οποίο αναζητείται και εκτυπώνεται από το Δημοτικό.
  2. Φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού με τα στοιχεία του και φωτοτυπίες των σελίδων όπου αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια. Συνοδευτικά, επίδειξη του βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού.
  3. ΑΔΥΜ (Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή) (Το ΑΔΥΜ μπορείτε να το κατεβάσετε και να το εκτυπώσετε και, αφού το συμπληρώσει ο γιατρός, το καταθέτετε μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά).
  4. Πιστοποίηση μόνιμης κατοικίας (δηλαδή λογαριασμός ΔΕΚΟ στο όνομα του γονέα/κηδεμόνα ή συμβόλαιο-μισθωτήριο κατοικίας).
  5. Βεβαίωση φοίτησης και πιστοποιητικό φοίτησης ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ.

Κρητικού Αλεξάνδρα