Προσφορά τεχνολογικού εξοπλισμού στο Σχολείο μας

Μια ομάδα νέων ανθρώπων από την Καλαμάτα, η οποία ευαισθητοποιήθηκε από τα γεγονότα του Ιουλίου, αποφάσισε να προσεγγίσει τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για να συμπαρασταθεί στους μαθητές και να τους προσφέρει κάτι που θα τους φανεί χρήσιμο.

Πρόκειται για μαθητές, φοιτητές και άλλους, που έχουν δημιουργήσει εδώ και χρόνια την «Πειραματική Σκηνή» της πόλης τους και ανεβάζουν ερασιτεχνικές θεατρικές παραστάσεις. Αυτή η ομάδα συγκέντρωσε ένα σεβαστό χρηματικό ποσό και αγόρασε τεχνολογικό εξοπλισμό για το εργαστήρι Πληροφορικής του σχολείου μας.

Την Κυριακή 18 Νοεμβρίου λοιπόν, μας επισκέφθηκαν για να μας φέρουν τα «δώρα» τους αλλά και για να μας παρουσιάσουν μια παράσταση Καραγκιόζη, η οποία διασκέδασε όλους και πολύ περισσότερο τα μικρότερα παιδιά.

Εκπαιδευτικοί και μαθητές χαιρόμαστε που σας γνωρίσαμε και σας ευχαριστούμε από καρδιάς για την ευγενική προσφορά σας!