Πλήρης ανάπτυξη Ολοήμερου και Πρωινής Ζώνης

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι από την Τρίτη 29 Οκτωβρίου το Ολοήμερο θα λειτουργεί καθημερινά μέχρι τις 4.00 για όλους τους εγγεγραμμένους μαθητές.

Την ίδια ημέρα ξεκινά και η Πρωινή Ζώνη: 7.00 – 8.00 π.μ

Η ώρα προσέλευσης των παιδιών είναι αυστηρά 7.00 – 7.15 π.μ

Η πόρτα του σχολείου ξανανοίγει στις 8.00 π.μ, με την έναρξη του κανονικού προγράμματος.

28η Οκτωβρίου

Τα ρούχα για τους μαθητές που θα λάβουν μέρος στην παρέλαση τη Δευτέρα 28 Οκτωβρίου είναι:

ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Άσπρο πουκάμισο Άσπρο πουκάμισο
Μπλε πουλόβερ Μπλε πουλόβερ
Γκρι παντελόνι (κατά προτίμηση υφασμάτινο) Γκρι φούστα
Μαύρα παπούτσια Καλσόν στο χρώμα του δέρματος
Μαύρα παπούτσια

Τη Δευτέρα 28 Οκτωβρίου οι μαθητές/τριες που θα παραστούν στη δοξολογία πρέπει να είναι στην εκκλησία στις 10.15 και οι μαθητές/τριες που θα παρελάσουν στις 11.15 στον χώρο συγκέντρωσης μπροστά από το 1ο Δ. Σχ. Ραφήνας.

Ενημέρωση για το Ολοήμερο

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι και την επόμενη εβδομάδα το Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου θα λειτουργήσει ως εξής:

Δευτέρα 14/10 έως Πέμπτη 17/10: όλοι οι μαθητές μέχρι τις 3.00 (3 τμήματα)

Παρασκευή 18/10: μόνο οι μαθητές των  Α΄ και Β΄ τάξεων μέχρι τις 4.00 (1 τμήμα)

Eνημέρωση για το Ολοήμερο

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι την επόμενη εβδομάδα το Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου θα λειτουργήσει ως εξής:

Δευτέρα 7/10 έως Πέμπτη 10/10: όλοι οι μαθητές μέχρι τις 3.00 (3 τμήματα)

Παρασκευή 11/10: μόνο οι μαθητές των  Α΄ και Β΄ τάξεων μέχρι τις 4.00 (1 τμήμα)

Ακύρωση επιμόρφωσης εκπαιδευτικών στις 2/10/2019

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι η επιμορφωτική Ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς που ήταν προγραμματισμένη για αύριο Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019 δε θα πραγματοποιηθεί, λόγω συμμετοχής του συνδικαλιστικού φορέα των εκπαιδευτικών στη στάση εργασίας που έχει προκηρύξει η ΑΔΕΔΥ.

Αύριο το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά.

Λυπούμαστε για την αναστάτωση.

Η Δ/ντρια

Κρητικού Αλεξάνδρα