Bράβευση μαθητών στον Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι»

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία διοργάνωσε και φέτος τον 13ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι». Ο στόχος είναι να έλθουν οι μαθητές πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους. Το σχολείο μας συμμετείχε με μαθητές/τριες της Ε’ και ΣΤ’ τάξης. Aνάμεσά τους βραβεύτηκαν οι παρακάτω:

Ε΄ τάξη

1. Αλατζαδάκης Νικόλας
  2. Βαρώνος Γιώργιος
  3. Κουλουκύθα Ζένια
  4. Παπαδάκης Νικόλας
  5. Μυλωνά Στέλλα
  6. Ερμελίντα Τόμα

ΣΤ΄ τάξη

1. Σουχπρίτ Ραττάν

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους!

Διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην Α’ Γυμνασίου σε Μουσικά και Καλλιτεχνικά Σχολεία

Αγαπητοί γονείς των μαθητών της ΣΤ’ τάξης,

στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να ενημερωθείτε για τη διαδικασία εισαγωγής των παιδιών σας σε Μουσικά και Καλλιτεχνικά Σχολεία.

Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α τάξη Γυμνασίου των Καλλιτεχνικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2019 2020