ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 24 Ιανουαρίου το Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου μας  αναπτύσσεται κανονικά.

Από εδώ και στο εξής  οι μαθητές και των δύο τμημάτων  μπορούν να έρχονται κανονικά όλες τις ημέρες της εβδομάδας είτε αποχωρούν στις 3.00 είτε στις 4.00.

Η Δ/νση του Σχολείου

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι από την Παρασκευή 14/1/2022 θα λειτουργεί και το 2ο τμήμα του ολοήμερου προγράμματος του σχολείου μας ΜΟΝΟ για την ώρα της Διατροφικής Αγωγής, δηλαδή 13.20-14.00 .

Οι μαθητές/τριες του 2ου τμήματος κάθε Παρασκευή θα αποχωρούν από το σχολείο στις 14.00.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς και αγαπητά μας παιδιά, σας ευχόμαστε καλή  χρονιά με υγεία , ειρήνη , αγάπη κι ευτυχία.

Για το άνοιγμα των σχολείων τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2022 ισχύουν όσα  αναφέρονται στο ΦΕΚ Β´ 7/06-01-2022.

Για την εβδομάδα 10 με 15 Ιανουαρίου 2022 όλοι οι μαθητές  διενεργούν υποχρεωτικά αυτοδιαγνωστικό έλεγχο νόσησης 3 φορές , για τη Δευτέρα 10/1/2022, την Τρίτη 11/1/2022 και την Παρασκευή 15/1/2022. Ο έλεγχος διενεργείται έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στη σχολική μονάδα.

Για τις επόμενες εβδομάδες ο υποχρεωτικός αυτοδιαγνωστικός έλεγχος διενεργείται δύο φορές ανά σχολική εβδομάδα για την Τρίτη και την Παρασκευή .

Η δήλωση του αποτελέσματος γίνεται στην ηλεκτρονική πλατφόρμα edupass.gov.gr. Οι μαθητές/τριες οφείλουν να φέρουν μαζί τους την εκτυπωμένη σχολική κάρτα μέχρι τη διενέργεια του επόμενου διαγνωστικού ελέγχου.