Ενημέρωση για την Παρασκευή 17/11/2023

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου, θα γίνει η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Τα παιδιά θα προσέλθουν στο σχολείο στις 08:30π.μ. και θα σχολάσουν στις 10:00π.μ.. Το δρομολόγιο του λεωφορείου θα γίνει κανονικά. Επίσης, θα μοιραστούν σχολικά γεύματα.

Έναρξη λειτουργίας σχολικής βιβλιοθήκης

Η «Αίθουσα Ονείρων» ανοίγει και φέτος!
Η σχολική μας βιβλιοθήκη, που τόσο θερμά αγκάλιασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας, ξεκινάει τη λειτουργία της από τη Δευτέρα 7/11/2023
Αρχικά θα μπορούν να την επισκέπτονται οι μαθητές/τριες καθημερινά στο 2ο διάλειμμα, ή όποτε άλλοτε κανονίσουν οι εκπαιδευτικοί των τάξεων για να διαβάζουν βιβλία εντός του χώρου της βιβλιοθήκης ή να παίζουν επιτραπέζια. Σύντομα θα ξεκινήσει και ο δανεισμός βιβλίων.
Ευελπιστούμε να κάνουμε συναντήσεις με συγγραφείς και άλλες ενδιαφέρουσες δράσεις κατά τη διάρκεια της χρονιάς.
Καλό θα ήταν να διαβάσετε και να συζητήσετε με τα παιδιά σας τον κανονισμό λειτουργίας της σχολικής μας βιβλιοθήκης.
Καλές αναγνώσεις!

ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ 2023-2024