ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!

……και κάπως έτσι τελειώνει το 2022 στο σχολείο μας.
Γιορτινή ατμόσφαιρα και διάθεση παντού , στο σχολείο, στους/στις μαθητές/τριες και στους εκπαιδευτικούς.
Στολισμένες  αίθουσες, χριστουγεννιάτικα τραγούδια, παραμύθια, ζωγραφιές, κατασκευές, παράσταση από τη Β´ τάξη, κάλαντα….
Συγχαρητήρια στην υπεύθυνη της βιβλιοθήκης μας, την κ. Ελένη Κουτσοδόντη, για την πολύ όμορφη δράση που οργάνωσε «Να σας διαβάσουμε μια ιστορία;»
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους τους/ τις μαθητές/ τριες της Β’ τάξης, στις δασκάλες τους κ. Στάικου , κ. Χρονοπούλου, κ. Αυθίνου και κ. Μητρονίκα, στη μουσικό μας κ. Σκαρπέλη και  στην εικαστικό μας κ. Νικόλοβα για την υπέροχη γιορτή που οργάνωσαν και παρουσίασαν.
Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων που είναι πάντα δίπλα στους εκπαιδευτικούς και τους/ τις μαθητές/ τριες του σχολείου μας.
Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά με υγεία και πολλές όμορφες στιγμές .

Τα νέα της βιβλιοθήκης!

Χριστουγεννιάτικη δράση:

«Να σας διαβάσουμε μια ιστορία;»

Μικροί αναγνώστες από όλες τις τάξεις του σχολείου διάβασαν χριστουγεννιάτικες ιστορίες σε όλες τις τάξεις!

Ο Ρούντολφ το ελαφάκι, η Μόλυ το ποντικάκι, ο Εμμανουήλ με τα χρυσάνθεμα, το κοριτσάκι με τα σπίρτα, ο μπαρμπα Σίμος που βρήκε το χαμένο του παιδί ανήμερα Χριστούγεννα και τα διηγήματα του Παπαδιαμάντη μας μίλησαν για την αποδοχή, τη συμφιλίωση την αγάπη, την ανθρωπιά, τη συμπόνια, τον σεβασμό… Μας έδωσαν το πραγματικό μήνυμα των Χριστουγέννων!

Όλα τα τμήματα μας υποδέχτηκαν με χαρά!

Γίναμε όλοι μικροί μεγάλοι μια όμορφη συντροφιά!