Τετάρτη 2/10: Επιμόρφωση εκπαιδευτικών

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι στα πλαίσια των παιδαγωγικών-επιμορφωτικών δράσεων του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής (Πράξη 2η/17-9-2019), θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτική Ημερίδα για όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019.

Την ημέρα αυτή το σχολείο θα είναι κλειστό.

Ενημέρωση για το Ολοήμερο

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι για την επόμενη εβδομάδα το Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου αναπτύσσεται ως εξής:

Από τη Δευτέρα 15/9 έως και την Πέμπτη 19/9 μέχρι τις 3.οο για όλα τα παιδιά που είναι εγγεγραμμένα.

Για οτιδήποτε νεότερο, θα ενημερωθείτε έγκαιρα.

Έναρξη Ολοήμερου

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου ξεκινά το Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου μέχρι τις 4.00. Κάθε παιδί πρέπει να έχει μαζί του  φαγητό, γιατί δεν έχουν αρχίσει ακόμα τα Σχολικά Γεύματα.

Έναρξη μεταφοράς μαθητών

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο Παρασκευή 12/9 το μεσημέρι (1.15) ξεκινά η μεταφορά των μαθητών/τριών με λεωφορείο από το τουριστικό γραφείο του κ. ΤΣΟΚΑ.

Θα τηρηθούν οι στάσεις και η ώρα που ίσχυαν πέρσι.

Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για τη σχολική χρονιά 2019-20 θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 στις 8.30 π.μ. Τα παιδιά θα έρθουν χωρίς τις σχολικές τσάντες τους.

Σας ευχόμαστε ολόψυχα Καλή Σχολική Χρονιά και Καλή Δύναμη!

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων

Εικαστική παρέμβαση στο σχολείο μας…

Κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού το σχολείο μας έγινε πιο όμορφο, πιο φιλικό και πιο ευχάριστο. Μέσα από πρόγραμμα του δήμου Ραφήνας-Πικερμίου ο εικαστικός Γιώργος Στεφάνου ανέλαβε να ζωγραφίσει τις εισόδους του σχολείου, εξωτερικούς τοίχους, ακόμη και το κλιμακοστάσιο. Οι μαθητές που δεν έχουν δει ακόμη το τελικό αποτέλεσμα θα εκπλαγούν την ημέρα του Αγιασμού!