Λειτουργία σχολείου τη Δευτέρα 25/11

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με απόφαση της Περιφέρειας Αττικής, σήμερα Δευτέρα 25/11 το σχολείο θα αρχίσει τη λειτουργία του στις 10.00 π.μ, λόγω των ιδιαίτερα έντονων κι επικίνδυνων καιρικών φαινομένων.

27/11/2019: Συμμετοχή εκπ/κών σε εκλογές

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 27/11/2019, το σχολείο θα παραμείνει κλειστό, λόγω συμμετοχής όλων των εκπαιδευτικών στη Γενική Συνέλευση και τις εκλογές του Συλλόγου «Αλέξανδρος Δελμούζος».

Επέτειος του Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 15-11-2019 γιορτάσαμε στο σχολείο μας την επέτειο του Πολυτεχνείου. Παρακολουθήσαμε το ντοκυμαντέρ του Παντελή Βούλγαρη» 1967-1974″ και ακούσαμε σχετικά τραγούδια. Παρόλο που τα παιδιά είναι μικρά και είναι δύσκολο να κατανοήσουν τα γεγονότα, είναι σε θέση να «νιώσουν» πόσο σημαντικό είναι να είσαι ελεύθερος. Γιατί είναι στη » φύση » του ανθρώπου να νιώθει ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ!

Eπιμορφωτική Ημερίδα Εκπαιδευτικών

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι στα πλαίσια των παιδαγωγικών-επιμορφωτικών δράσεων του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής (Πράξη 5η/1-11-2019), θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτική Ημερίδα για όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου την Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2019.

Την ημέρα αυτή το σχολείο θα είναι κλειστό.